نیما گوران اوریمی

نیما گوران اوریمی

نیما گوران اوریمی

آهنگساز و مدرس موسیقی

 

کارشناسی ارشد آهنگسازی از دانشگاه هنر تهران (۱۳۸۵)

کارشناسی موسیقی از دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز (دانشکده هنر و معماری ۱۳۸۱)

دیپلم ساز سنتور از هنرستان موسیقی پسران تهران (۱۳۷۷)

 

وی بین سال های ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۷ زیر نظر استاد فرامرز پایور به تحصیل ساز سنتور پرداخت و از اواخر سال ۱۳۷۶، با استناد به آموخته های خود نزد استاد پایور و همچنین نواخته های سعید ثابت در آلبوم آموزشی، به تصحیح دوره های سنتور ابوالحسن صبا تحت نظر مستقیم استاد فرامرز پایور مبادرت ورزید. تصحیح ردیف ابوالحسن صبا به دلیل مصادف شدن با عارضه بیماری استاد پایور یکسال به طول انجامید و سرانجام این ردیف در سال ۱۳۷۸ با همین عنوان توسط انتشارات ماهور به چاپ رسید. همچنین در طی سال های تحصیل در هنرستان از محضر اساتیدی همچون حسین دهلوی، هوشنگ استوار و علیرضا مشایخی به شکل خصوصی درس های هارمونی، فرم و کنترپوان را آموخت.

نیما گوران آنسامبل ژوله را با ترکیب سازی زهی و چوبی و سپس ترکیب همین سازها با چند ساز ایرانی و در نهایت در قالب یک ارکستر ۷ تایی از سازهای ایرانی تاسیس نمود و در سال ۱۳۹۰ به ثبت رسانید. وی در تلاش برای معرفی رپرتوار موسیقی باروک و کلاسیک، اجراهای متعددی را با این آنسامبل به انجام رساند.  اولین اجرای این آنسامبل در سال ۱۳۸۷ (قبل از نامگذاری ژوله) در کلیسای انجیلی آلمانی زبان تهران بود که به اجرای آثاری از باخ و موتسارت (آرانژمان از خود ایشان) و در قالب دونوازی گیتار و کلاوسن به اجرا درآمد. جشنواره موسیقی فجر نیز در دو سال متوالی (۱۳۹۰ و ۱۳۹۱) میزبان این آنسامبل بود. گوران در سال ۱۳۹۱ نیز آثاری از رپرتوار دوره باروک و کلاسیک را در جشنواره موسیقی شمسه به روی صحنه برد و به کسب مقام دوم نایل شد.

گوران از سال ۱۳۹۴ تا کنون دروس تخصصی موسیقی (فرم و آنالیز و ارکستراسیون) را در دانشگاه هنر تهران تدریس میکند و همچنین از سال ۱۳۸۳ مدرس موسیقی (سلفژ، هارمونی و فرم که در ادوار مختلف متغیر بوده) در هنرستان موسیقی پسران تهران است. وی در کارنامه آموزشی خود، سابقه همکاری با کنسرواتوار موسیقی تهران از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۹ و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸ را نیز دارد. گوران همچنین به عنوان آهنگساز با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بین سال های ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۲ همکاری های متعددی داشته است.

وی‌ خود را قبل از هرچیز یک آموزگار موسیقی میداند.

سایر اساتید آموزشگاه موسیقی باس :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید